Az Örökség Nemzeti Gyermek és Ifjúsági Népművészeti Egyesület és a Magyar Állami Népi Együttes "Közös ég alatt" című előadása immáron sokadjára igyekszik színes képet mutatni az összmagyar néptánc kultúráról. Mostani előadásunk talán az eddigi legizgalmasabb formában helyezi színpadra az archaikus adatközlő szintű táncot a Gyimesből érkező gyerekcsoportokkal.
Műfajok találkozása! A népzene természetesen találta meg az útját a populáris kultúrába. Deva és a Danubia Zenekar két stílusból közelít a népdalhoz, a moderátor pedig: Bartók Béla.
A pillanatban létezés öröme: ezt jelenti – oly sok más mellett – az improvizáció, amely alapköve a jazznek, a népzenének, és bizonyos fokig a klasszikus zenének is. A rögtönzés művészetét ünneplő koncert előadói a magyar jazz és könnyűzene, a népzene és a cigányzene ikonikus alakjai, akiknek az improvizálás az anyanyelve, a műfajok közti határok ledöntése pedig lételeme.
A közös családi élmények mindannyiunknak fontosak. Foglalkozásainkon találkozik a zene, a játék, a tánc és a mese – minden olyan tevékenység, amelyben kreatív alkotóként, szabadon lehetünk jelen.
Fővárosunk a Duna vízéről nézve lélegzetelállító élményt nyújt, mind az idelátogatók, mind a helyiek számára, egy itt töltött este pedig új energiákkal és csodálattal tölti fel az embert. Hajózz Budapest szívében és gyönyörködj a világörökség részévé nyilvánított panorámában!
Az élő zene varázsa és a körtáncok sokszínűsége, minden korosztály számára nagyszerű szórakozást
nyújt. A program egy órás tánctanítással indul, amit közel 3 órás élő zenés táncház követ.
2025-ben, havonta egy alkalommal folytatódnak a Görög estek a Mydros Együttes közreműködésével.
Évek óta sikeres sorozatunk apróbbaknak és nagyobbaknak is szól. Jó hangulatú, szórakoztató formában sok játékkal, mondókával és énekkel a közös mulatságokon bevezetnek a magyar népzenébe és népi hagyományokba.
2 éves kor alatt ingyenes.
A műsor a Kolozsvári Magyar Napok tizedik évfordulójára készült.
A Mesterek és tanítványok koncertsorozat tavaszi előadásán az idén 110 éve született Bársony Mihály, dél-alföldi tekerős, klarinétos, citerás és hangszerkészítő muzsikáját, munkásságát ismerheti meg, idézheti fel a hallgatóság. Tanítványai segítségével láthatjuk és hallhatjuk, hogy hogyan él tovább generációkon keresztül Mihály bácsi dallamai és emlékezete.
Különleges zenei élménnyel ünnepelhetjük az 1848–49-es forradalom és szabadságharc hőseit. Az este során Magyarország különböző tájegységeiről származó népdalok, katonadalok, verbunkok és népzenei mesterművek szólalnak meg a hagyományos népi hangszerek és a kiváló előadók tolmácsolásában.
tétel a kosárban
összesen:
Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!